Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

Garmin Foreruner 410

Když se ty prachy přece jen najdou …...

Níže ve starším článku jsem se zmiňoval o finanční náročnosti produktů, jako jsou gps hodinky od Garminu a jemu podobným strojkům jiných firem. Jenže situace na trhu se mění a jejich dostupnost je už podstatně větší, takže je to jen o tom, kolik funkcí navíc si vyberete. No a podle toho taky zaplatíte. Vyplatí se tedy mrknout kdo má akci a nebo prodává z jakýchkoli důvodů s podstatně nižší cenou.

V mém případě padla volba na 410ku kterou jsem místo za 6 a půl tisícovek vygoogloval za necelých pět, jenže sleva často nebývá zadarmo a tak jsem docela trnul, co přijde a jak to bude vypadat. Krom toho že jsem přišel o českou mapu která bývá dodávána k balení zdarma, bylo vše OK. Slovenská verze a tím pádem i slovenský návod mi nevadil, takže vlastně docela v pohodě, jiná ovšem může bejt v případě reklamace, tu ale zákazník uplatňuje u prodejce a tím pádem to jako moc velký problém nevidím ( jeho věc kde nakoupil a tudíž kde bude reklamovat ).

Říkal jsem si chytrý hodinky, radši prvně mrknu na návod ….. no a trochu mě to vyděsilo. Chvíli jsem si pohrával s myšlenku, proč jsem takový blb a nekoupil si o dva litry levnější model s pěti funkcemi, který bych určitě ovládl daleko rychleji a nemusel u toho uvažovat ( přece jen jsem spíš ajeťák nez ajťák :o)).

S napětím jsem zapnul hodinky a ….. zjistil že mé obavy byly zbytečné, softík v nich je plně lokalizovaný do češtiny a provede vás ovládáním i nastavením. Fakt mi spadla brada, ovládání prstence a tlačítek, vše si vyzkoušíte než začnete měnit nějaké hodnoty a nastavovat obrazovky. Celé ovládání je docela intuitivní a snadné, jen si je třeba zvyknout na to omacávání prstence, pak už jste za vodou.

Další milé překvapení je komunikace s PC, po zpárování už vše běží automaticky a data se vám tahají z hodinek samy, aktualizace softíku proběhla taky úspěšně a bez jakéhokoli zásahu uživatele, prostě je to vychytaný :o). Garmin Connect zaručí že svá data budete mít k dispozici odkudkoli a že o ně nepřijdete, když se vám váš stroj odporoučí do věčných lovišť. Stejně tak chceteli na ně koukat offline, není problém v Training center které si stáhnete z webu, svoji práci udělá.

Závěrem tedy nezbývá než dodat že cena odpovídá kvalitě a že se to asi za ty prachy vyplatí pořídit. Měření je přesnější než v případě dataloggeru a navíc už si z daty z něj nemusíte nijak hrát kvůli získání co nejpřesnějších výsledků. Jediné mínus vidím v krátké výdrži baterie ( 8 hodin ) , to ale řeší pořízení jiného modelu který umí zase o něco víc.