Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

Boty!? Nike, Adidas, Puma?

Boty!? Nike, Adidas, Puma? Zdá se mi, že už dlouho se tady neobjevil žádný článek ohledně botek, které jsou zrovna ted u nás YN. Sou, snad někomu uděláme radost a třeba si i vybere!

Inov-8 roclite 243:

Žabak: Tyo… Podle mě nejlepší bota na dlouhý horský run!!! Už jak jsem jí poprvé nasadil, tak jsem věděl, že tato bota poběží sama! První běh 15 a druhý hned maso 35 a luxus! Ani jeden škrábanec, oděrka a ani puchýř. Tuhle botu můžu jenom doporučit. Užijete si v ní všude!

Metlošek: Já ti dám takou oděrku ani puchýř!! (Samozřejmě, určitě mám úplně šuré nohy podle jiných :P) Já šel do Rocklite, když mě překvapivě odešel Trailroc 245. Momentálně „da besta“ trail bota na mých nohách. 3 měsíce – vzorek úchvatný – svršek jako novej – prostě AúúAuAuAúúúú. Dělo měkká botka na ultra ^_^

Dudlyk 13: Metlošku ono to chce mít nohu a ne kopyto, jinak jo jo jo. První trasa byla něco kratšího a pak hned 40 a bez větších problémů. Řekl bych, že po 110 od NB další hodně dobrá. Při srovnání s ní, je o něco větší prostor pro prsty, takže na dlouhých i za mokra hodně ok. Vložený černý proužek vepředu sice barví, ale my co nenosíme ponožky jen umyjeme nohy, takže ok  :)

Jeník: Bota, která mne zaujala již mnohem dříve, než jsem ji měl možnost vyzkoušet. Od pohledu dobře stavěná krosovka, která vypadá, že vydrží opravdu tvrdé zacházení. Při prvním výběhu trochu nestabilní pocit, díky delším „kolíkům“ v podrážce, na což se dá ale velmi rychle zvyknout a vynahrazuje to opravdu výborná trakce ve všech směrech. Co mne trošku pozlobilo je rozrývání pokožky na vnitřní straně nohy po větších vzdálenostech (nad 30 km). Tento problém se u mne dá vyřešit volnějším uvázáním bot, ovšem některým (Metloš) prostě bota dělá peklo neustále a tak si musí nohy lepit. Závěrečný verdikt za mne – super krosová bota do 40 km, zbytek terénů zvládne samozřejmě taky, ale nejlépe jí je v lese.

 

Inov-8 o-roc 280:

Žabak: Hrotovka? 6mm rozdíl? Dobře padnoucí bota? Yeah!!! Tohle představuje o-roc! Bota která Metlyho a mě nesla na Lh24 a ani za milion bych jí nevyměnil!!! Pro rejpaly co nemají rád minimalismus dělá se i v kangaroo verzi! :-P

Metlošek: JEDE TRAKTÓR, JE TO ZETÓR, JEDE DO HÓR, ORAT BRAMBÓR!!! Milujem ju :-*

Dudlyk 13: Asi to bude dobrá bota, když v tom lítá tolik lidí a i v botníku, kde jsem ji viděl nevypadala úplně zle, ale 6mm rozdíl :( , to asi nedopadne.

Jeník: Neměl jsem možnost vyzkoušet, ale od pohledu a pohmatu si myslím, že se tahle bota INOVu moc povedla. Minimalisty asi úplně nepotěší 6 mm rozdíl, ovšem není to prý zas taková hrůza a navíc na sněhu a ledu si myslím, že se nějaký ten milimetr navíc až tolik neprojeví. Mates, Metloš i Ondra si je hodně pochvalovali zejména na LH24, kdy nemuseli řešit nandávání a sundávání nesmeků podle terénu a pořád měli dobrý záběr, jak na ledu, tak i na asfaltu.

 

New balance M700XCS:

Žabak: No… Už ten název sám o sobě tvoří respekt! :D Tolik čísel a písmenek… Jak jsem to poprvé viděl, tak pocity z téhle boty byly velice proměnlivé. Nikdo nevěděl, jestli Dudlyk na Lh uběhne jen 5-10km na kolik je ta bota stavěná, ale myslím, že hodně překvapil a dával si to v ní slušně! Sou pro masochisty na trail proč né. 4 hroty ve předu někomu stačí a my klasici zůstanem u o-roc.:-)

Metlošek: Sfiják jak pjes jak sem ji viděl :D. Nevěřil jsem, že ji Dudlyk na LH nakonec nasadí, a on v ni dal 70km!!! Zajebus Tretrus jedna. Myslím, že jen pro fajnšmekry :3

Dudlyk 13: Jo jo jo jo, charakteristika je jasná, kde nic tu nic a v tom je právě to kouzlo, je jim jedno jestli dáte 10 nebo 100, dáte tolik, kolik zvládnou vaše nohy. Prostě fajne :)

Jeník: Řekl bych to asi takhle, prostě bota přesně odpovídající svému zaměření – krosová tretra. Vypadá jako klasická atletická tretra, ovšem má bytelnější svršek a je mnohem ohebnější. Podrážka nemá téměř žádný profil, sklon je nulový a přední části dominují čtyři velké hroty, které se samozřejmě nezasouvají (jako u o-roc), takže po absolvování závodu, ve kterém se nevyhnete pasážím s minimem ledu a sněhu, je nutné počítat s výrazným zmenšením velikosti hřebů případně s jejich výměnou. Výsledné zaměření – orientační běhy, případně trénink na sjezdovce či prasárny typu LH24 pro opravdu odolné jedince J

 

Inov-8 trailroc ( obecně ):

Žabak: Sám jsem měl možnost vyzkoušet nejminimalističtější botu ( krom FF ) na trhu. No… Je to maras! Trailroc 150 byla fakt lahůdka. Ale… Vydržela relativně dlouho a zvládla to boží počasí, které nám pierun na pieruna přinesl..:-) Samozřejmě, že trailroců je vpysk modelů… 150, 235, 245,255… Některé rozdíl 0 některé 3 a některé 6 mm… Každý si vybere a nezmám člověka, který by si vyloženě stěžoval!

Metlošek: Má první ajnovejtka! Představte si, že si obujete papuče a dáte v nich hned 40km. Že se nedá? Inov8 přesně věděl, co chtěl řadou Trailroc dokázat a říct. Avšak když už jednou vyzkoušíte Rocklite, Trailroc přijde v zapomění :-) Podrážka není takový traktor, rychle se sjíždí a svršek sice bezešvů, ale trhá se :-(

Dudlyk 13: Viděl jsem ji jen zdálky a pro mě to byla bačkora a šlus.

Jeník: Na noze jsem je měl asi 3 minuty, leč pozoruju je kolem sebe už delší dobu. Hned první věc, co mne po nazutí absolutně dostala, byl velmi komfortní (až papučkový) pocit a obrovský prostor pro přední část nohy (roclite je vepředu o dost užší). Tlumení je samozřejmě nulové stejně jako u všech minimalistických INOVů a podrážka má nižší profil než roclite, ale co se týče trakce, tak jsem žádnou výraznou kritiku neslyšel. Co ovšem je u těchto bot problémem, je svršek. Má méně ochranných prvků než roclite a proto má tendenci se v ohybu trhat, přičemž u reklamace se dozvíme, že je to jejich typický problém a máme si to nechat spravit u obuvníka, což je trochu škoda u jinak asi velmi kvalitní boty. Stejně jako u roclitů je jich hodně modelů podle rozdílů mezi patou a špičkou (0, 3, 6..).

 

 

New Balance 110v2:

Metlošek: ODPAD! :D

Dudlyk 13: Už víme že Metlošovy nohy nebudou zrovna do každé boty a nevěřím, že by to byl úplný odpad, nicméně za ty prachy jsem nenašel odvahu je otestovat. I Tonda je častěji vidět ve starém modelu, takže zatím asi ne.

Žabak: Jak už zde zaznělo, Metlošek má šurou nohu..:D Já jsem teda botu na sobě neměl… V ruce vypadala solidně a přece Tonda Krupičků neudělal úplný odpad botu!!! J

Jeník: Nekomentoval…