Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

Bosu míč – Slušná vychytávka pro domácí cvičení

Asi každý z nás se potýká s nějakými běžeckými zraněními. Potýká anebo potýkal a většinu času to pramení z toho, že jsme líní dělat další věci okolo běhu. Já byl úplně stejný, ale pak jsem si řekl, že to přece jen zkusím. Toto z toho vylezlo.

Před koncem roku jsem dával příspěvek z Mallorky, že jsem se jel kouknout do jiného koutu světa před operací, která mě čeká. Operace proběhla a já měl myšlenky na to, jak rychle zpět získat ohebnost, posílit vazy a k tomu ještě nejlépe vzít i střed těla, který každému běžci chybí. Ze začátku jsem si říkal, že do toho hlavně nechci vrážet moc peněz, ale bohužel to bez toho úplně tak nejde.

No nic, k věci, bo nikdo nemá celý den čas číst tohle brečení cucáka. Pořídil jsem na radu 13 balanční plošinu (pologymnastický míč, já nevím jak jinak to nazvat) a je to paráda. Používám to teď cirka měsíc a už lze vidět první posuny k lepšímu. Například jsem si myslel, že jako ten, co nemá problém projít 20m slacklinu, mám silné kotníky a vazy okolo. Bosu mě vyvedla z omylu. Což mne docela nemile překvapilo a začal jsem cvičit pravidelně 3x týdně. Jinak origo Bosu stojí docela pěkný ranec, ale pořídil jsem z Insportlinu za 1700, což už nebylo zlé.

Našel jsem si videjko, které je koncipované přímo pro trailové běžce, kde týpek předcvičuje a je to pecka. Hodně se pracuje na stabilitě plus přidává i lehce core cvičení. Pro začátek je to ideální. A hlavně, cvičení trvá 16 minut, což prostě není tak dlouhá doba, aby si ji každý neukradl pro svoje zdraví. Já to jedu většinu času 2x za sebou a celkem si upřímně máknu. Ale po třech týdnech už jsem začal cítit posun při seběhu v trailu nebo při oblíbeném kroucením kotníků mezi kořeny a šutry. No jednoduše, můžu doporučit a chtěl jsem se podělit o tuto super věc.

Níže dávám link na videjko, které pravidelně cvičím. Pokud už tuto vychytávku máte doma, budu rád, když se podělíte o nějaké cviky, co děláte pro posílení.:-) 

https://www.youtube.com/watch?v=Amq9_3_RZPw&list=PLoxha4gTtiqeRJpONmoDNQUMK5Q6LlSwc