Strava

Facebook

Video

Spřátelná skupina

Archiv

Kategorie: Články

Ahojte

Ahojte Je už to více než pět let co jsme spustili tenhle web, s dobrým úmyslem dělat trochu osvěty kolem našeho pobíhání a činnosti NVPP. Za tu dobu se k nám přidalo, nebo jen prošlo mezi námi (nebo kolem :)) spoustu běžců.

Troufám si říct, že se nám alespoň trochu dařilo, nebo snad i daří inspirovat a pomáhat ostatním. Možná děláme některé věci trošku jinak, ale kdo nás zná a tím teď mám na mysli „ skalní jádro naší skupiny“ víte, že to všechno jsou lidi, pro které to není jen běh, ale způsob života se vším okolo co k nám patří (procházky v Tatrách, společné akce, wellness Tyrka, apod.)

Bohužel v poslední době psaní sem a dělení se o pocity a zkušenosti, ustoupilo mocnému fenoménu jménem Facebook. Málokomu se chce písnout ještě něco sem. Ne všichni jsou však na FB a co tam napíšeme, se za chvíli ztratí v moři dalších informací a příspěvků. Pojďme zkusit vrátit se o těch pár let zpět, kdy nebyl problém dát pár řádků i sem, pro pobavení ostatních i sebe. Myslím si, že by to mohlo mít smysl.

Zkusím hned jít příkladem, přidat pár postřehů ze zimní přípravy a shrnout začátek sezóny. S přípravou jsem tradičně začal už ve starém roce, protože není na co čekat a tělo nesmí po té předchozí moc dlouho odpočívat, prostě všeho musí být tak akorát. Letos jsem krom tradičního běhání „dost“ nalehko, přidal i ledové koupele a dýchání dle WHM. Běhat bez trika jsme začínali s Matesem a Metlošem už někdy před pěti, šesti lety (Tonda Krupičků nám tehdy byl příkladem, nejen v bosoběhu ale i v tomhle :)), takže nic nového a věřte, že když jste mě letos potkali na Javochu  nahoře bez, třeba v mínus dvaceti nebo ve vichřici nebyl to žádný hazard. Naopak jsem byl překvapený, kolik otužileckých fotek se naráz objevilo na fb a tak jen doufám, že to všichni přežili bez úhony. Vono image je fajn ale není to jen o ní :). Druhým faktem je funkčnost této metody, která urychluje regeneraci a řeší spoustu jiných drobností. Takže určitě nezavrhujte a zkuste to!

Prvním závodem sezóny bývá většinou LH24 a já si po loňském trápení (kdy jsem to proběhal „lehce marod“), nemyslel, že tudy povede cesta. Ovšem člověk míní a žena …..  Ano byli jsme tam, jen jsme si to oproti loňsku prohodili, já byl v pohodě, ale Avatárek po všech problémech doma ještě omarodila, nicméně dle hesla „ženská vydrží vše“ jsme se toho nebáli a šli na to. Byl to geniální ročník na rekordy, super podmínky na trase, počasí. Jenže když není zdraví je to na pytel a když to nefunguje, tak není co hrotit aby si člověk neublížil a nepřišel o zdraví. Nakonec jsme „natočili hezkých 12kol v poměru 5/7 a kdyby Helča byla OK, věřte, těch čtrnáct by tam padlo jak nic :).

    

Druhým mým závodem měl být „Kryathlon“ v Brně a už jsem měl zaplacené i startovné, nicméně zdravý rozum mi vystavil stopku. Po zjištění, že nedokážu, dobře regulovat prokrvení rukou jsem nemínil riskovat nějaké následné problémy a běžeckou sezónu.

Místo toho mi Mates nabídl, ať se na něj přijedu podívat do Ovy na Třebovický zimní maratón. Tož co by ne, jen stát v zimě tak dlouho u trati to není pro mě a tak jsem to radši běžel. Nic takového jsem nikdy nešel, myslel jsem, že když silnice, tak silniční boty :) , to byl tak trošku omyl protože na tom sněhu, to přece jen trochu klouzalo, ale nakonec za 3:38 čtvrtý v kategorii, takže zas tak špatné to nebylo :). Ovšem Matesovo 3:04 v těch podmínkách nechápu!! Tuhle akci můžu všem jen doporučit, krásná komorní atmosféra, příjemní lidé, prostě pohoda.

Přeju všem fajnový tréninkový finiš v přípravě na sezónu (protože už nám to za chvíli začíná) a už se moc těším na vzájemná setkání a povídání ať už na závodech nebo mimo ně.

Palo 13-tka